Egzamin

Ach te apki…

Chyba każdy przyzna, że nauka angielskiego z mądrze napisaną aplikacją to czysta przyjemność. O ile łatwiej wchodzi do głowy! A to dlatego, że właśnie po to zostały stworzone – żeby przykuć Twoją uwagę. I dobrze! Jeśli ma Ci to pomóc z Twoim angielskim to tylko lepiej.

Ci, którzy obserwują bloga od samego początku wiedzą, że uwielbiam książki. Tylko nie bardzo wiem jak je dalej upychać w biblioteczce 😉 Zawsze znajdzie się przecież kolejna ciekawa pozycja na rynku ❤ I tu po raz pierwszy muszę przyznać punkt na korzyść aplikacji. Nawet w najcudowniejszej książce do gramatyki nie znajdziesz kolorowych kreskówek, śmiesznych piosenek czy gier rozwijających językowo. Książka to nie to samo choć nie namawiam Cię oczywiście do całkowitego jej odstawienia i ciskania jej w kąt.

Aplikacji do ściągnięcia na Android jest spory wybór jednak w tym wpisie ograniczę się dosłownie do kilku z nich – w mojej ocenie najciekawszych i prezentujących najlepszą jakość. Nie każdy jest fanem iPhona, stąd może kiedyś zrobię mały research w necie i poświęcę kolejny wpis na aplikacje z systemem IOS.

Za chwilę pokażę Ci kilka aplikacji do ściągnięcia na telefon niezależnie od tego czy chcesz zgłębić konkretne zagadnienie z obszaru gramatyki czy tylko prześledzić podstawy nurtującego Cię tematu. Nie musisz ściągać wszystkich. Wybierz tą, która najbardziej do Ciebie przemawia. Łap za telefon i do dzieła!

Jak nie zmarnować dostępnego w telefonie miejsca? Innymi słowy, jak zmotywować się do nauki już po zainstalowaniu aplikacji… Raczej wszyscy mamy tak, że zapełniamy telefony aplikacjami, z których potem nie korzystamy do momentu aż zabraknie nam pamięci 🙂

Skorzystaj z poniższych podpowiedzi aby maksymalnie wykorzystać możliwości aplikacji do nauki.

  • Ustal sobie czas na naukę – praca z aplikacjami jest zwyczajnie przyjemna ale mimo to musisz być systematyczny/-a i konsekwentny/-a. W przeciwnym razie nie osiągniesz upragnionych rezultatów. Wyznacz sobie czas na naukę. Może to być 15 minut lub godzina dziennie w zależności od Twojej dostępności.
  • Ustaw sobie przypomnienia w telefonie – od czasu do czasu każdemu zdarzy się zapomnieć o tym, co ma zrobic w ciągu dnia. Nie martw się, w takich właśnie momentach przydają się automatyczne powiadomienia.
  • Idź za koleją – większość aplikacji skonstruowana jest w ten sposób, że praca z nimi rozpoczyna się od wybrania poziomu trudności. Zagadnienia poruszane są również od łatwego do coraz bardziej skomplikowanych rzeczy. Ważne jest to aby nie skakać od tematu do tematu tylko przyswoić najpierw podstawy, a następnie przejść do bardziej złożonych zagadnień. Inaczej poczujesz się przytłoczony-a nadmiarem informacji.
  • Korzystaj z testów i gier – dobra aplikacja posiadać będzie różnego rodzaju quizy do śledzenia Twoich postępów w nauce. Nie bagatelizuj informacji zwrotnej nt. obszarów, nad którymi musisz jeszcze popracować. Tego jak zrozumiałeś/-aś dane zagadnienie z zakresu gramatyki dowiesz się właśnie rozwiązując testy. Zapisuj i porównuj ze sobą uzyskane wyniki.
  • Nie korzystaj z więcej niż trzech aplikacji w jednym czasie – jeśli poważnie podchodzisz do sprawy to musisz wiedzieć, że instalowanie w ciemno aplikacji, które na pierwszy rzut oka wydają Ci się przydatne nie ma większego sensu. Lepiej odinstalować coś, z czego nie będziesz korzystać i podzukać czegoś nowego. To pozwoli Ci na serio skupić się na nauce.

Najwygodniejszy sposób na naukę gramy

Aplikacje dzielimy na takie, dzięki którym uczysz się gramatyki na poziomie ogólnym w sposób maksymalnie naturalny oraz takie, które poświęcone są wybranym aspektom z zakresu gramatyki po to aby można było skupić się na pracy nad Twoją piętą achillesową. Nie pozostaje więc nic innego jak czytać i dopasować aplikację idealnie do swoich potrzeb.

Czym różni się nauka gramatyki przy użyciu aplikacji od tradycyjnego podejścia prezentowanego w podręcznikach kursowych? A tym, że pomagają Ci one mówić po angielsku poprawnie pod względem gramatycznym zamiast rozwodzić się na temat zasad i reguł gramatyki angielskiej. Zachęcam Cię do zainstalowania choć jednej z aplikacji prezentowanych poniżej i przeniesienia swojej nauki języka na całkiem inne tory – takie, które prowadzą do stacji o nazwie Sukces.

  • ENGLISH VERBS BY UNIVERSK

Czasowniki i rzeczowniki to dwa najistotniejsze elementy, na które składa się każde, nawet najprostsze zdanie angielskie. Dlatego właśnie tak istotne jest aby umieć nimi żonglować jak cyrkowiec. A do tego potrzebna jest praktyka. Nic nie przychodzi przecież samo.

Aplikacja pn. English Verbs to przewodnik po najczęściej używanych czasownikach w angielskim, zarówno ich form regularnych, jak i tych nieregularnych. Co więcej, aplikacja ta pomoże Ci lepiej zrozumieć angielskie czasy czy kwestie związane ze stosowaniem np. bezokolicznika (jedna z form czasownika).

Najciekawsze jest to, że możesz przeglądać czasowniki w formie listy lub kart obrazkowych. Fajne jest również to, że możesz zapisać sobie czasowniki istotne z Twojego punktu widzenia, które planujesz np. używać w rozmowach.

  • ENGLISH TENSES PRACTICE BY MAGIKHUB

Wiem jak osobom początkującym może być trudno zrozumieć różnice między poszczególnymi czasami angielskimi. Wiem bo sama długo szukałam na nie sposobu. Kilkanaście lat temu – kiedy to przyszło mi samodzielnie zgłębiać tajniki języka – nie były dostępne żadne aplikacje, które mogą uczynić życie prostszym i znacznie skrócić etap poszukiwań.

Z tego właśnie powodu chcę polecić Ci apkę stworzoną z myślą wsparcia Twoich wysiłków w „połapaniu się” w budowie czasów i zastosowaniu ich we właściwym kontekście. Wyćwiczysz to w zadaniach wielokrotnego wyboru i ćwiczeniach na układanie zdań. Przecież to nic innego jak odwzorowanie procesu myślowego, jaki przebiega w Twojej (tak Twojej:-) głowie zanim cokolwiek wypowiesz! Będziesz więc w stanie nie tylko opanować kluczowe kwestie związane ze stosowaniem czasów, ale też sprawdzić się w ogniu ponad 1000 pytań. Zupełnie jak w programie „Milionerzy” z tą tylko różnicą, że tu nagrodą jest tylko i wyłącznie (a może aż) satysfakcja:D

  • LEARN ENGLISH GRAMMAR BY THE BRITISH COUNCIL

British Council to instytucja, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Ta darmowa aplikacja ma za zadanie polepszyć poprawność gramatyczną i to na wszystkich poziomach.

Aplikacja podzielona została na 25 obszarów gramatycznych i zawiera ponad 600 ćwiczeń. To, co ją odróżnia od innych aplikacji to unikalne zadania, które pomagają w zapamiętaniu kluczowych zagadnień. Co istotne, możesz wybrać opcję nauki Brytyjskiego lub Amerykańskiego angielskiego.

Jeśli należysz do grona osób zaangażowanych w naukę angielskiego, które przy okazji uwielbiają rozwiązywanie zadań i testów to ta aplikacja jest z pewnością dla Ciebie.

Jak widzisz, gramatyka to nie tylko zbiór reguł i zasad. Liczy się przede wszystkim to czy będziesz w stanie zastosować to, czego się nauczyłeś/-aś w mówie i piśmie. Szukaj okazji do ćwiczenia swojego angielskiego tak dużo jak tylko się da! I nie bój się popełniać błędów – to naturalny proces nauczania i tak uczy się najlepiej! Ale najważniejsze bądź szczery/-a z samym sobą i obranymi przez siebie celami, dawaj z siebie wszystko, a efekty przyjdą same…

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.