Egzamin

Sukces na egzaminie

Jak odnieść sukces na egzaminie? W tym względzie pomocne okazać się mogą osiągnięcia współczesnej psychologii oraz nowoczesne techniki uczenia się. Żyjemy w czasach rosnącej roli wykształcenia, które decyduje o naszej pozycji nie tylko na rynku pracy, ale i powodzeniu w życiu. Skorzystaj z praktycznych wskazówek poniżej i zdaj egzamin z jak najlepszym wynikiem!

#1 MOBILIZACJA

Upewnij się, że wiesz, jak dokładnie wygląda egzamin i jaki jest zakres wymagań – może uda Ci się pozyskać przykładowe testy. Od tego zależy jak podzielisz sobie materiał do przepracowania.

#2 KONCENTRACJA

Oglądaj angielskie lub amerykańskie kanały telewizyjne i nie przejmuj się, że na początku nic nie rozumiesz. Z czasem znaczenie samo niejako „wyjdzie do Ciebie” – tak jak udało się to bohaterowi „Pięknego umysłu”.

#3 EFEKTYWNE CZYTANIE

Jak najwięcej czytaj po angielsku. W księgarniach językowych znajdziesz książki o różnym poziomie trudności. Wybierz taką, która Cię zainteresuje – wtedy z chęcią ją przeczytasz. Im więcej czytasz po angielsku, tym bardziej wpływa to na zasób Twojego  słownictwa i angielską składnię (inaczej sposób na uniknięcie efektu tzw. Polish English 🙂

Czytaj regularnie w czasie, gdy nikt Ci nie będzie przeszkadzał i to różnego typu teksty, tj. artykuły, reportaże, recenzje czy wywiady w magazynach

#4 SZTUKA NOTOWANIA

Zapisuj nowe słowa w małym zeszycie lub jeśli wolisz na karteczkach (najlepiej samoprzylepnych), które z łatwością możesz nosić przy sobie. Będziesz je mógł powtarzać w ciągu dnia jadąc np. autobusem czy czekając w kolejce.

Zaopatrz się w dobry słownik angielsko-angielski (tak to nie pomyłka – to taki odpowiednik naszego słownika języka polskiego), w którym będziesz mógł sprawdzić nie tylko znaczenie słowa, jego wymowę i definicję, ale także jego użycie w kontekście.

#5 POWTARZANIE

Ustal sobie regularny czas nauki – przynajmniej 30 minut dziennie.

# 6 ZAPAMIĘTYWANIE

Jeśli znasz osoby, które zdają ten sam egzamin – uczcie się razem! Odpytujcie się ze słownictwa i ćwiczcie wspólnie konstrukcje językowe. Ten ktoś to ‚study buddy’ 😉

Jeśli tak jak ja lubisz infografikę zajrzyj tutaj

sukces_na_egzaminie_podsumowanie

 

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.